Artykuły plastyczne dla dzieci

Mali Artyści

Kreatywność to cecha, którą należy zaszczepić w jak najwcześniejszym okresie życia człowieka. Później zostaje już z nami na zawsze. Nie każdy rodzic zdaje sobie sprawę z tego, że zarówno kreatywność jak i sprawność manualną dziecka można rozwinąć dzięki zabawom plastycznym. Malowanie to wspaniałe ćwiczenie zarówno ruchowe jak i pobudzające wyobraźnię, dlatego warto do tej czynności zachęcać dziecko już od najmłodszych lat.

Rozwijanie zainteresowań artystycznych dzieci

Zainteresowania kształtują się łatwiej, jeżeli opierają się na konkretnych zdolnościach, w przypadku malarstwa są to umiejętności manualne dziecka czy też wrażliwość na barwy. Ale choć zainteresowania kształtują się w pewnym stopniu same, to nie ulega wątpliwości, że warto spróbować delikatnie nakierować dziecko.  Krok po kroku, zaczynając od prostych form zabawy, warto namawiać dziecko do  malowania prostych przedmiotów lub kolorowanek. W wieku przedszkolnym kształtuje się także sfera emocjonalna dziecka, dlatego warto zadbać o jego wrażliwość estetyczną. Być może przyczyni się to w przyszłości do odczuwania potrzeby własnej twórczości artystycznej.

Zajęcia i zabawy plastyczne

Rozwiną i pobudzą wyobraźnię każdego malucha. Zajęcia pozalekcyjne, kółka zainteresowań, zabawy, konkursy – wszystkie te formy aktywności na pewno rozwijają zainteresowania i kształcą umiejętności. Warto też zabierać dzieci na pikniki organizowane w miejscach publicznych, gdzie z pewnością nie zabraknie takich atrakcji jak malowanie twarzy lub konkursy na najładniejszy rysunek. Dobrym pomysłem jest też samodzielny zakup farbek do malowania twarzy – https://talens.com.pl/malowanie-twarzy, radość ze wspólnej zabawy gwarantowana. Oczywiście należy wybierać tylko takie farby, które posiadają atesty dotyczące kosmetyków do ciała. Bezpieczeństwo przede wszystkim.

Farby dla dzieci

Farby akwarelowe najpopularniejsze farbki służące do malowania na papierze. Mają one postać suchych guziczków, z których po zwilżeniu wodą natychmiast uzyskuje się gotowe do użycia farby. Są to jedne z pierwszych farb z jakimi dzieci mają kontakt. Na początku warto wybrać mniejszą ilość kolorów, a później stopniowo tą ilość zwiększać. Jedne z popularniejszych farb akwarelowych dla dzieci to akwarele ASTRA.

Farby plakatowe  – Te farby są bardzo często rekomendowane przez rodziców małych dzieci ponieważ do malowania można swobodnie używać palców u dłoni. Taka zabawa z pewnością sprawi radość każdemu malcowi. Kolory farbek są intensywne, bardzo dobrze się rozprowadzają i szybko schną.

Tempera Happy Color –  przeznaczone głównie dla dzieci, farby które w wyglądzie przypominają plakatówki. Łatwo się zmywają, są nietoksyczne, o delikatnym zapachu. W składzie tempery znajduje się substancja tłusta, wodna i emulgator. Im dziecko jest starsze tym można wprowadzać różnorodność w zakresie powierzchni do malowania: papier, karton, drewno, tkanina, naczynia z gliny, metalu, plastiku, czy też figurki z masy solnej i modelarskiej. Tempera nadaje się do malowania każdej z wymienionych powierzchni.

Zestawy plastyczne dla dzieci

Poniżej przedstawiamy kilka wartych uwagi propozycji zestawów do zabawy i kształtowania wyobraźni dla dzieci:

 

Malowanie – pierwszy krok nauki malowania to zakup odpowiednich kredek. Dla małych dzieci bardzo dobrym rozwiązaniem są kredki woskowe/świecowe.

Kredki świecowe o trójkątnym przekroju – pomagają prawidłowo układać palce maluchom powyżej 30 miesiąca życia. Dodatkowo pogrubione kredki świecowe, optymalnie dostosowane do małych, dziecięcych rączek. Przemyślane i bezpieczne, ale przede wszystkim doskonałe do zabawy!

 

 

zestaw szkolny do malowania

 

Zestaw szkolny na zajęcia plastyczne – zawiera wszystkie niezbędne artykuły to stworzenia kompletnej wyprawki na zajęcia plastyczne dla dziecka w wieku szkolnym. W skład takiego zestawu wchodzą: 12 kolorów farb akwarelowych, 8 kolorów farby plakatowych, plastelina (10 kolorów), plastelina fluorescencyjna (6 kolorów), modelina (6 kolorów), kubeczek z blokadą wylania, pędzle szkolne rozmiar 2,6,12, klej biały.

 

 

 

Zestaw plastyczny dla dzieci

 

Zestaw Fimo Kids Form&Play Farma – pozwala na ulepienie wiejskich zwierzątek w oparciu o szczegółową instrukcję. Zestaw pobudzający wyobraźnię, idealny dla całej rodziny. Możliwe jest łączenie mas o różnych kolorach i tworzenie szerokiej palety nowych barw. Masę można dowolnie formować, nadając jej kształty nawet o drobnych detalach. Alternatywą dla takiego zestawu może być modelina.

 

 

 

 

Zestaw pasteli do tkanin z czapką lub koszulką –  pastelowe szaleństwo może być świetną zabawą dla najmłodszych użytkowników i ich rodziców. Pastele dzięki swej konsystencji łatwo nakłada się na materiał, a kolory tryskają zdrową energią. Chyba nie ma dziecka, któremu kolorowanie czegoś innego niż kartka papieru nie sprawi niesamowitej frajdy. A później ubieranie koszulki lub czapki z własnym projektem dostarczy wiele radości i satysfakcji.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *