Pastele suche Rembrandt – coś dla wymagających

W dzisiejszym wpisie chcielibyśmy zaprezentować pastele suche firmy Royal Talens z serii Rembrandt. Pastele od tego holenderskiego producenta są najczęściej używanymi pastelami wśród artystów na świecie .

Technika pastelowa polega na wcieraniu w papier barwnych kredek. W zależności od ilości spoiwa, pastele dzielimy na suche (miękkie) i mokre (twarde), a najczęściej używa się ich do szkiców i portretów.

Pastele Rembrandt

pastele suche rembrandt

Pastele suche

Pastele z serii Rembrandt charakteryzuje bardzo wysoka moc barwienia i wspaniałe tonacje kolorów, produkowane z najczystszych pigmentów i najwyższej jakości kaoliny. Każdy kolor tworzony jest według unikatowej receptury, a wszystkie wyprodukowane partie podlegają dokładnej i szczegółowej kontroli.

Zestaw pasteli dostępny w drewnianej kasetce

 

 

Osoby, które często stosują technikę pasteli w swoich pracach mogą zastanowić się nad zakupem zestawu pasteli. Taki zestaw to 30 kolorów dostępnych w jednym miejscu. Są one nieco grubsze i pozbawione papierowych osłonek.

 

 

 

 

Techniki malowania pastelami

Bardzo ważnym etapem pracy z pastelami jest dobór odpowiedniego papieru. Zwykły papier może okazać się zbyt śliski, co utrudnia rozprowadzanie pasteli. Polecamy odpowiednio dobrany papier do tego rodzaju pracy – Fabriano Unica, wykonany w 50% bawełny  – kremowy lub biały.

Chcąc namalować szeroką smugę używamy do tego celu boku kredki, natomiast cienkie kreski tworzymy jej zaostrzonym końcem.

Pastele suche można nakładać na trzy sposoby:

  • Nałożenie pastelu na powierzchnię i roztarcie.
  • Używając zaostrzonej krawędzi – nakładanie krzyżujących się ze sobą kresek na powierzchnię.
  • Połączenie obu powyższych.

Zachęcamy do wypróbowania techniki malowania pastelami – dobra zabawa i wspaniałe efekty gwarantowane 🙂

pastele

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *