Powrót do szkoły nie taki straszny

Szkolna wyprawka – artykuły plastyczne i nie tylko

Powrót do szkoły kojarzy się z końcem lata,  jesienną szarówką i wczesnym wstawaniem. ALE jest to także doskonała okazja na zakupy. Nowe zeszyty z ciekawymi motywami, kolorowe długopisy, farbki i inne akcesoria wchodzące w skład wyprawki szkolnej budzą pozytywne uczucia u niejednego ucznia.

Lista zakupów do szkolnej wyprawki

Oczywiście pod uwagę należy wziąć wiek dziecka i rodzaj szkoły do której się wybiera. Podstawą każdej wyprawki jest tornister/plecak. Wybór motywu tornistrów jest w tych czasach bardzo duży. Począwszy od klasycznych jednokolorowych plecaków, po tornistry z motywami z bajek i abstrakcyjnymi wzorami.

Tornister, plecak, a może torba?

Plecak FrozenPlecak młodzieżowyTorba szoperka

Dla dzieci uczęszczających do wczesnych klas szkoły podstawowej wybieramy lekki tornister z motywem, który się dziecku najbardziej podoba. Tornister będzie wspaniałym towarzyszem w szkole i poza nią. Ważne, aby tornister był nieprzemakalny, mieścił format A4 i posiadał kilka przegródek – co ułatwia organizację wnętrza. Warto też zaopatrzyć dziecko w plecak z odblaskami – które mogą jednocześnie służyć za dekorację.
Dla trochę starszych uczniów – plecak młodzieżowy. Modne wzornictwo, zapewniające radość i komfort użytkowania. Popularne są proste, pojemne modele plecaków –  ważne aby były lekkie w użytkowaniu. Warto zwrócić uwagę na usztywnienie pleców plecaka oraz to, by ramiona były wyścielane gąbką.
Ostatnimi czasy modne stały się także materiałowe torby bawełniane, tzw. szoperki. W szkole przydadzą się do noszenia lekkich rzeczy, jak np.strój do wf-u. Jak sama nazwa wskazuje są to torby, które także doskonale sprawdzą się na zakupach lub podczas krótkiej wycieczki po mieście.

Wyprawka dla pierwszoklasisty

Bez sporządzenia listy zakupów dla pierwszoklasisty, szanse że zapomni się kupić czegoś ważnego są bardzo duże 🙂 Co więc na tej liście powinno się znaleźć? Odpowiedź poniżej:

 • Zeszyty 16k w trzy linie –  w zeszytach pierwszoklasisty linie powinny występować co 5 mm, na przemian raz cienka linia i dwie grubsze. Taki układ linii ułatwia dziecku staranne i estetyczne pisanie oraz pomaga w lepszym rozplanowaniu układu liter.
 • Zeszyty 16k w kratkę
 • Okładki i naklejki na zeszyty i książki
 • Strój gimnastyczny i worek na strój.
 • Buty szkolne
 • Blok rysunkowy biały i kolorowy
 • Blok techniczny biały i kolorowy
 • Papier kolorowy (do wycinanki)
 • Piórnik – najlepiej z gotowym wyposażeniem

Piórnik z wyposażeniem

 • Farby akwarelowe i plakatowe. Do tego pędzelki i kubeczki na wodę, które chronią przed wylaniem.
 • Ołówek – dzieci w pierwszej klasie zaczynają naukę pisania używając ołówka, a później przechodzą na pióro.
 • Gumka do ścierania
 • Kredki ołówkowe i świecowe
 • Temperówka
 • Klej w sztyfcie
 • Nożyczki z zaokrąglonymi końcami
 • Flamastry
 • Bibuła kolorowa
 • Plastelina
 • Teczka z gumką (na prace plastyczne)

Wszystkie wyżej wymieniona akcesoria znajdziesz w naszym sklepie, w zakładce Mali Artyści i Artykuły Plastyczne.

Co dla starszych uczniów?

Potrzebne jest dosłownie wszystko – zeszyty, piórnik, długopisy, linijki i wiele innych akcesoriów. Które z nich możemy polecić?

Zeszyty Oxford i Herlitz

Zeszyty tematyczne

Zeszyty Oxford – w intensywnych, nasyconych kolorach z wyraźnie zaakcentowanym wizerunkiem lwa. Powierzchnia kartek zeszytu jest idealnie gładka, dzięki czemu pisanie jest wygodniejsze. Dostępne  w 21 kolorach. Są uniwersalne, mogą służyć zarówno dzieciom w wieku szkolnym, jak i studentom. Zeszyty charakteryzuje większa wytrzymałość na zabrudzenia, zagniecenia w plecaku, a nawet na rzucanie o ścianę 😉

Zeszyty Herlitz
Zeszyty Herlitz – Charakteryzuje je wysokiej jakości okładka, wykonaną z polipropylenu w jednolitym kolorze. Zwiększona wytrzymałość okładki doskonale zabezpiecza wnętrze, które zawiera: stronę tytułową o wysokiej gramaturze 140g z miejscem na nazwisko, logo czy też rysunki (możliwość namalowania własnej okładki zeszytu)

Dla uczniów plastyka

Zestaw Bruynzeel-Sakura

Wspaniałe zestawy kredek Bruynzeel-Sakura. W zestawie 45 odcieni kredek ołówkowych. Idealne dla osób, które często rysują –  w szkole lub hobbistycznie.

Pastele Herlitz

Pastele suche Herlitz, niekruszące, wyprodukowane z najwyższej jakości surowców. Do stosowania na kartkach bloków rysunkowych, płótnach, kartonach, szkicownikach oraz innych szorstkich powierzchniach. Szczególnie polecane dla szkół i ośrodków plastycznych.
Szkolna wyprawka to wcale nie jest prosta sprawa. Na szczęście sklepy plastyczne oferują wyposażenie szkolne dla uczniów praktycznie przez cały rok, więc swobodnie można uzupełniać zapasy na bieżąco. A my jako sklep plastyczno-artystyczny serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej lub sklepu stacjonarnego i do zapoznania się z naszą szkolną ofertą 🙂

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *